Блог
Все про генератори: Історія виникнення , види та як обрати найкращий для дому чи бізнесу

Реальність без електроенергії вимагає від нас пошуку потужних рішень даної проблеми: наявність альтернативного джерела енергії, яке забезпечить нас світлом та теплом при тривалому аварійному відключенні. На сьогодні ані побут, ні робота, ні бізнес не мають можливості продовжити свою повноцінну діяльність за умови вимкнення електроенергії.
Чудове рішення цієї проблеми – купівля потужного генератора, альтернативного джерела енергії, який забезпечить електроенергією протягом тривалого часу Ваш дім або бізнес. Це надійний помічник у вирішенні питання відсутності світла, тому що він не потребує підзарядки, здатний витримувати великі навантаження, легкий в обслуговуванні.
Коли та за яких обставин виник генератор?
Адже до початку повномасштабного вторгнення генератори користувалися попитом хіба що серед великих підприємств, аби забезпечити безперебійність роботи. Проте зʼявилися вони набагато раніше. Вперше поняття електромагнітний генератор зʼявилося завдяки англійцю Майклу Фарадею, який ще у 1831-1832 роках винайшов пристрій у вигляді диску та магніту у формі підкови. Суть даного винаходу полягала у тому, що диск, виготовлений із міді, обертався між полюсами магніту. Таким чином виникав постійний струм з невеликою напругою.
Його відкриття стало початком, і з часом техніки із Парижу брати Піксін на замовлення Андре Ампера продовжили роботу над вдосконаленням винаходу взявши за основу дослідження Фарадея, вони створили перший електрогенератор, він був надзвичайно обʼємний, важко рухомий, заводити його потрібно було вручну, проте головне завдання – перетворення змінного струму в постійний – він виконував. Наступним зробив значний внесок у розвиток роботи генератора Емілій Ленц, котрий, вивчивши роботу братів Піксін, довів, що функцію виникнення постійного струму може взяти на себе електродвигун.
Подальші спроби удосконалити винахід зводились до зміни кількості котушок та магнітів з метою збільшення потужності генератора. Лише у 1873 році бельгієць за походженням Зеноб Грамм разом з Іполитом Фонтеном під час численних досліджень розробили електродинамічну машину, яка мала достатню потужність, аби приводити в дію пристрої, підключені до нього. Після відкриття Зеноба Грамма було ще багато спроб змінити та покращити властивості винаходу, проте саме електродинамічна машина Зеноба Грамма стала прототипом сучасного портативного генератора.
Вже на початку ХХ століття зʼявилися дизельні генератори, досить обʼємні, не дуже мобільні. З часом науковці їх вдосконалили. Так зʼявилися бензинові та комбіновані генератори, а згодом з розвитком техніки портативні переносні генератори, які славляться своїми невеликими габаритами та вагою. Проблема акумуляторів на початку ХХ століття була у їх запуску: потрібно було докласти неабияких зусиль, аби завести його.
Зараз у продажі наявні вдосконалені моделі генераторів різних видів: дизельні, бензинові, газові, комбіновані. Вони мають різну потужність: від найнижчої (2,8 кВт) до найвищої (більше 19 кВт); портативні та стаціонарні. Також відрізняються за типом ввімкнення: прилади з ручним пуском, з електричним пуском, комбіновані та автоматичні (дистанційні). Особливість будь-якого типу генераторів полягає у тому, що вони добре витримують великі навантаження, а при недостатньому (наприклад, освітлення кількох кімнат та не дуже потужні прилади) – можуть вийти з ладу. Тому перед тим, як купити генератор, фахівці рекомендують підрахувати потужність пристроїв, котрими, орієнтовно, ви будете користуватись під час вимкнення електроенергії, і вже тоді чітко визначити, який потрібен саме Вам: однофазний чи трифазний.
5 причин купити генератор:
- обслуговує велику за площею територію: залежно від потужності генератори постачають електроенергію в котедж чи багатоповерховий будинок, приміщення підприємства, установи;
- можливість дистанційного управління: чимало сучасних моделей генераторів вмикаються за допомогою пульта або мобільного додатка; також існують генератори, які вмикаються автоматично при відключенні світла;
- витривалість: час безупинної роботи становить від 8 до 15 годин в залежності від навантаження та місткості бака. Деякі генератори оснащені спеціальним захисним кожухом, що дозволяє працювати їм на вулиці за будь-яких погодних умов;
- функція автоматичного регулювання напруги: захищає генератор від коливань напруги, забезпечуючи його стабільну роботу, також захищає прилади, які живляться від нього. Проте не всі генератори мають цю функцію, тому варто уточнити її наявність /відсутність. Якщо її нема, при взаємодії генератора з чутливою технікою, рекомендовано використовувати стабілізатор напруги.
- можливість працювати при повному блекауті: генератор працює на паливі (бензин, дизельне пальне), не потребує підзарядки, тому цей варіант ідеально підходить для тривалої безперебійної роботи.
В інтернет-магазині «База Енергії Світла» Ви маєте можливість ознайомитися з великим асортиментом різнопланових генераторів та обрати той, що потрібен саме Вам! Наші менеджери нададуть інформативну консультацію та допоможуть Вам визначитись з вибором.
Ми гарантуємо високу якість за доступною ціною!